Wydarzenia w Klubie

Fotografie Magdaleny Hałas w Klubie To i Owo

Od 9 kwietnia do 8 maja w Klubie To i Owo trwa wystawa fotograficzna Magdaleny Hałas. To kolejny artysta, który udostępnił nam swoje prace, by urozmaicić wnętrza Klubu i zainteresować osoby odwiedzające nasz Klub różnymi formami wyrazu.

Magdalena Hałas – urodzona w 1991 roku w Jaworznie, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, fotograf. Zajmuj się głównie portretem, fotografią reportażową i muzyczną. W jej kadrach znajdują się takie zespoły jak: {oh!} Orkiestra Historyczna, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Chór Polskiego Radia, Extempore, ensemble polyharmonique, Nikola Kołodziejczyk Orchestra oraz wielu muzyków, solistów i dyrygentów światowej sławy. Ma na swoim koncie wiele publikacji, m.in. w Magazynie ASF – International Fine Art. Photography Magazine, albumie promującym Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO, prestiżowym ogólnopolskim magazynie „Panna Młoda”, Elle czy też zagranicznym magazynie „En Vie Fashion”. Jej zdjęcia goszczą na okładkach i w bookletach kilku płyt muzycznych, m.in. {oh!} Orkiestry Historycznej, duetu Classicapair i folk-metalowego zespołu Cronica. Za swój reportaż „{oh!} Portrety pełne dźwięku” otrzymała wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Obiektywnie Śląskie” w 2016 roku. W 2015 roku zdobyła Nagrodę Specjalną w Międzynarodowych Konfrontacjach Fotograficznych „Tylko jedno zdjęcie” / One Photo 2015”, a w 2018 roku jej zdjęcie zdobyło wyróżnienie w Wielkim Konkursie Fotograficznym Gazety Wyborczej i Akademii Nikona. Ma na swoim koncie już 21 fotografii, które zostały docenione przez fotoedytorów włoskiego Vogue. Fotografia obok muzyki jest jedną z jej dwóch największych pasji. Tworząc zdjęcia dużo eksperymentuje i świadomie łamie pewnie schematy. Uwielbia fotografię czarno-białą, uważa, że ma milion odcieni i wielką moc. W portretach zazwyczaj stawia na naturalność, minimalizm i prawdę. Z drugiej strony fascynuje ją moc kreowania – lubi realizować wizje swojej wyobraźni lub idee artystów, z którymi ma przyjemność współpracować przy różnych projektach. Swoje prace prezentowała już m.in. na wystawach w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Bydgoskim Centrum Sztuki, Kinie Kosmos, Szybie Maciej w Zabrzu, katowickiej Akademii Muzycznej, czy też jaworznickim Teatrze Sztuk.

Wystawę Pani Magdaleny można oglądać zawsze w trakcie zajęć w Klubie (według harmonogramu Klubu). Jeśli jednak ktoś chciałby wspólnie ze znajomymi obejrzeć prace w innym terminie, prosimy o kontakt pod numerem: 720 858 998

ZAPRASZAMY