ADS 2

Wojewódzkie Senioralia w Jaworznie.

Największe święto seniorów województwa śląskiego odbyło się 28 sierpnia na plantach przy centrum handlowym Galena w Jaworznie. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, między innymi porady specjalistów, bezpłatne badania profilaktyczne, warsztaty sportowe, zajęcia nordic walking, a na scenie ciekawe występy. Główną gwiazdą imprezy był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz pani Teresa Werner. Fani sportowych emocji mieli również okazję spotkać się z legendą polskiej lekkoatletyki Władysławem Kozakiewiczem.  Impreza została zorganizowana z inicjatywy marszałka województwa śląskiego – Wojciecha Saługi oraz posła na sejm RP Pawła Bańkowskiego.

Na scenie nie zabrało również naszych lokalnych gwiazd, czyli pań z Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz z zespołu Hula Donna, które z sukcesami trenują na zajęciach w Klubie Osiedlowym Podwale. Wielkie brawa dla pań za odwagę i piękny pokaz.

Nasz Klub miał również swoje stanowisko reklamowe, na którym panie prezentowały efekty swoich prac na zajęciach rękodzieła. Przy stoisku ustawiała się kolejka i każdy głośno doceniał talenty Klubowiczów. Może zachęciliśmy kogoś do wzięcia udziału w naszych spotkaniach? Był z nami również pan Józef Pogoda – autor gry Trójkąt Trzech Cesarzy, przy którego stanowisku można było przysiąść i rozegrać partię gry.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak dużym i ciekawym wydarzeniu.